Fensterfolien nach Maß Zalety zakupu w naszym sklepie
 • doskonałej jakości produkty
 • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
 • szybka dostawa
 • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
 • indywidualne docięcie folii na wymiar
 • profesjonalna obsługa
 • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii

Narzędzia

W celu uzyskania estetycznego wizerunku szyby, montaż folii okiennych bez pęcherzyków powietrza i zmarszczek jest niezmiernie ważny. Dzięki naszym narzędziom, nawet laicy mogą osiągnąć profesjonalne rezultaty. Oferta naszego sklepu obejmuje również specjalistyczne narzędzia do profesjonalnego montażu folii okiennych.

Jednym z najważniejszych narzędzi do optymalnego nanoszenia folii jest nasz płyn montażowy. Nie jest to klej, jest to koncentrat niezbędny do aplikacji folii okiennych na mokro. Płyn należy zmieszać z wodą w w pojemniku z rozpylaczem, a następnie spryskać folię zarówno od strony pokrytej klejem jak i strony właściwej. Prosimy o naniesienie płynu również na całą powierzchnię szyby. Proszę zwrócić uwagę na nasze specyfikacje dotyczące prawidłowego stosunku mieszania wody i płynu instalacyjnego. Uzyskany roztwór powinien być śliski, co pozwoli na swobodne przesuwanie arkusza folii po powierzchni szyby i umiejscowienia jej we właściwej pozycji.

Przed przystąpieniem do montażu folii pierwszą czynnością powinno być staranne oczyszczenie szyb. Po wstępnym umyciu okna wodą i gąbką należy usunąć za pomocą skrobaka do szyb wszelkie zabrudzenia, ponieważ nawet minimalne cząsteczki kurzu mogą mieć negatywny wpływ na wynik montażu. Okno, które ma zostać oklejone folią, musi być idealnie czyste, w przeciwnym razie pod folią może być widoczny brud, mogą tworzyć się zmarszczki i pęcherzyki powietrza.

Werkzeuge

W celu właściwego naklejeni folii okiennych niezbędnym narzędziem jest rakiel. Narzędzie to służy do wyciskania wody znajdującej się pod folią. Krawędź rakla jest wyposażona w miękką gumę co zapobiega porysowaniu powierzchni folii. Użycie narzędzia z ostrą krawędzią może doprowadzić uszkodzenia materiału.

W związku z powyższym zalecamy użycie oferowanych w naszym sklepie specjalistycznych narzędzi montażowych, w celu uzyskania profesjonalnego rezultatu.

Zestaw montażowy do profesjonalnego naklejania folii, składający się z rakla, płynu montażowego, żyletki do oczyszczenia szyby oraz noża
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
39,28 zł
Profesjonalny skrobak do usuwania gruboziarnistych zabrudzeń i pozostałości folii z powierzchni szklanych; z ostrzem o szerokości 15 cm.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
175,71 zł
Profesjonalny skrobak do usuwania gruboziarnistych zabrudzeń i resztek folii z powierzchni szklanych; z ostrzem o szerokości 8 cm.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
87,86 zł
Profesjonalny skrobak do usuwania gruboziarnistych cząstek brudu i resztek folii z powierzchni szklanych; z ostrzem o szerokości 4 cm.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
33,08 zł
Specjalny rakiel ze stabilną krawędzią i twardą końcówką; dociera do najmniejszych kątów.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
54,78 zł
Plastikowy rakiel z gumową krawędzią, do uniwersalnego zastosowania w trakcie montażu folii; doskonały do wyciskania roztworu spod powierzchni folii.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
11,37 zł
Wysokiej jakości rakiel z tworzywa sztucznego, do skutecznego  usunięcia roztworu spod powierzchni folii.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
49,61 zł
Wysokiej jakości rakiel z wymienną gumową krawędzią i drewnianą rękojeścią, do montażu folii ochronnych i antywłamaniowych
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
231,53 zł
Specjalny koncentrat do profesjonalnego montażu folii; rozcieńczony w 3 l wody, wystarczający na ok. 12-15 m² powierzchni okien.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
22,74 zł
Specjalistyczny zestaw montażowy przeznaczony  do naklejania folii ochronnych & antywłamaniowych - z dużym, stabilnym drewnianym raklem, z wymienną krawędzią z twardej gumy.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
274,94 zł
Często zadawane pytania dotyczące folii okiennych:

Dlaczego potrzebuję specjalnych narzędzi do montażu folii?

Aby uzyskać satysfakcjonujący, niemal profesjonalny rezultat przy montażu, tj. bez pęcherzyków powietrza, czyste i jednolite oklejenie bez zmarszczek, niezwykle istotne jest użycie naszych narzędzi do montażu. Przy każdym zamówieniu, bezpłatnie otrzymasz nasz zestaw montażowy, abyś mógł bez obaw rozpocząć oklejanie.


Jakie narzędzia mogę kupić?

Oferujemy wiele różnych produktów, który umożliwiają montaż folii bez zbędnego opóźnienia i przeszkód:

 • Skrobaczki do szkła o różnych szerokościach dla różnych rozmiarów powierzchni okien, aby idealnie przygotować szyby do montażu
 • Specjalistyczna rakiel do wyciskania wody znajdującej się pod folią
 • Specjalny płyn montażowy, aby uzyskać czysty i pozbawiony smug wynik montażu
 • Darmowy zestaw montażowy, dzięki czemu możesz bez problemu rozpocząć naklejanie folii


Czy istnieją jakieś narzędzia do czyszczenia szyb?

Nasze skrobaczki do szyb sprawiają, że powierzchnie okien mogą być wstępnie oczyszczone z kurzu, a folie mogą być instalowane w profesjonalny sposób. W zależności od wielkości szklanej powierzchni można zamówić skrobaki o różnych szerokościach.


Czy płyn montażowy jest klejem do folii okiennych?

Nie, ponieważ nasze samoprzylepne folie nie wymagają dodatkowego kleju, mają już warstwę klejącą, która jest aktywowana poprzez użycie płynu montażowego.


Jakie są różnice między poszczególnymi raklami?

Nasze ściągaczki są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a także z różnymi gumowymi końcówkami i krawędziami. Poszczególne kształty są szczególnie przydatne do precyzyjnego montażu w trudnych miejscach, takich jak krawędzie, szczeliny lub łuki na powierzchni okna. Na przykład specjalna końcówka z twardej gumy idealnie nadaje się do obróbki grubych folii zabezpieczających.