Instrukcja montażu


Informacje ogólne:

 • Okna i inne powierzchnie szklane powinny zostać całkowicie pokryte foliami przeciwsłonecznymi lub lustrzanymi. Częściowa oklejenie okna folią lustrzaną / przeciwsłoneczną może doprowadzić do naprężeń termicznych w szkle, a następnie do jego uszkodzenia!
 • Folia matowa biała, folie dekoracyjne i folie przezroczyste mogą zostać częściowo naklejone na powierzchni okna.
 • W przypadku okien dachowych, szyb termicznych, laminowanych, okien zespolonych, szyb barwionych i wypełnionych gazem należy stosować wyłącznie folię zewnętrzną (dotyczy folii lustrzanych oraz przeciwsłonecznych)
 • W sytuacji montażu folii zewnętrznych temperatura zewnętrzna nie powinna być niższa niż 5° C.

Krok 1: Wymagane narzędzia:

 • taśma klejąca do rozwarstwienia folii
 • środek do czyszczenia szkła
 • płyn montażowy (zostanie dostarczony bezpłatnie)
 • rakiel do wyciskania wody (zostanie dostarczony bezpłatnie)
 • nożyk (zostanie dostarczony bezpłatnie) - w sytuacji zamówienia folii dociętej maszynowo nie ma potrzeby przycinania folii na oknie
 • żyletka do oczyszczenia powierzchni szyby (zostanie dostarczona bezpłatnie) - UWAGA: OSTRA KRAWĘDŹ!
 • ręczniki papierowe lub czysta, niestrzępiąca się ściereczka
 • butelka z rozpylaczem do napełniania płynu montażowego rozcieńczonego wodą:
  napełnij butelkę wodą i płynem montażowym w następującej proporcji: 10 ml płynu montażowego na 1 l wody (buteleczka zawiera ok. 30ml płynu).
Schritt 1

Krok 2: Przygotowanie powierzchni szklanej:

Oczyść powierzchnię szklaną starannie za pomocy dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia szyb.

Następnie użyj *skrobaka do szyb na jeszcze mokrej powierzchni szklanej, w celu usunięcia najmniejszych zabrudzeń, takich jak piasek lub kurz. Na szybie nie mogą pozostać żadne zabrudzenia.

Uwaga:Dostarczona żyletka ma bardzo ostrą krawędź, która została zabezpieczone do wysyłki paskiem papieru. Aby zapobiec zranieniu, należy bardzo ostrożnie wyjąć pasek papieru z ostrza.

Schritt 2

Krok 3: Przygotowanie folii okiennej:

Wszystkie folie okienne zabezpieczone są przezroczystą folią ochronną**. Najprostszym sposobem na usunięcie folii ochronnnej jest użycie dwóch pasków taśmy klejącej

Przyklej taśmę z przodu i z tyłu arkusza folii. W przypadku małych folii wystarczy rozdzielić obie strony.

W sytuacji większych folii potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Jedna osoba trzyma stabilnie arkusz folii, druga natomiast odkleja warstwę ochronną.

UwagaW celu zapobiegnięciu się sklejenia folii prosimy systematycznie i obficie spryskiwać stronę pokrytą klejem wcześniej przygotowanym roztworem.

Schritt 3

Krok 4: Montaż folii okiennej:

Spryskaj najpierw folię, a następnie oczyszczoną szybę przygotowanym roztworem płynu montażowego. Umieść folię na środku okna. Jeśli trudno folię przesunąć , na szybie jest zbyt mało płynu montażowego. Spryskaj okno jeszcze raz środkiem montażowym! Rozprowadź arkusz folii starannie na całej powierzchni szyby. Spryskaj stronę zewnętrzną folii płynem, co zapobiegnie zarysowaniu arkusza w trakcie wyciskania wody spod folii. Teraz należy równomiernie za pomocą rakla (stroną z gumową krawędzią) wyciskać płyn, aż do momentu, gdy pod folią nie będzie już żadnych pozostałości wody. Ostrożnie osusz brzegi folii** za pomocą ściereczki.

Schritt 4

Krok 5: Uszczelnienie krawędzi folii (dotyczy montażu folii zewnętrznych).

W przypadku montażu folii zewnętrznych zalecamy zabezpieczenie krawędzi folii neutralnym silikonem szklarskim.

Schritt 5

Krok 6: Mycie okna oklejonego folią:

Pozostaw folię do wyschnięcia ok. 3 dni.

Przez okres pierwszych tygodni, następujących po zamontowaniu folii, nie należy jej czyścić.

Do czyszczenia powierzchni folii okiennych nie wolno używać narzędzi o twardych lub ostrych krawędziach ani ściereczek z mikrofibry. Do prawidłowego czyszczenia wystarczy zwykły papierowy ręcznik lub bawełniana ściereczka.

Folie okienne można czyścić za pomocą standardowych środków do czyszczenia szyb. Istotne jest, aby wykorzystany środku nie zawierał składników kwasowych, które mogłyby uszkodzić folię.

Schritt 6

Instrukcję demontażu znajdziesz tutaj.