Fensterfolien nach Maß Zalety zakupu w naszym sklepie
  • doskonałej jakości produkty
  • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
  • szybka dostawa
  • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
  • indywidualne docięcie folii na wymiar
  • profesjonalna obsługa
  • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii

Folia do powierzchni z tworzyw sztucznych

W ostatnich latach wysokiej jakości szkło z tworzywa sztucznego stało się prawdziwą alternatywą dla klasycznych szyb. Tafle poliwęglanowe (pleksiglas) lub inne plastikowe szyby są często stosowane zamiast tradycyjnego szkła, szczególnie w przypadku tarasów, okien balkonowych, ogrodów zimowych i na świetlikach. Zaletą poliwęglanu jest niewątpliwie jego niska masa, mniejsze ryzyko zniszczenia oraz atrakcyjna cena. Aby uzyskać skuteczną ochronę przeciwsłoneczną nie wystarczy jednak zastosować na tego typu powierzchnię typowych foli okiennych.

Szkło plastikowe wymaga specjalnie dobranej folii przeciwsłonecznej:

Dzięki specjalnej warstwie kleju nasza folia na powierzchni z poliwęglanu idealnie nadaje się do montażu na tworzywach sztucznych, takich jak pleksiglas, szkło akrylowe lub makrolon: wytrzymuje typowe ruchy powierzchni z tworzyw sztucznych (rozszerzanie/skurcz). Folia charakteryzuje się wysoką elastycznością co znacznie ułatwia jej montaż.

Folie przeciwsłoneczne do szyb z tworzyw sztucznych są klejone od zewnątrz i tworzą na powierzchni efekt lustrzanego odbicia, który oprócz ochrony przeciwsłonecznej zapewnia również prywatność w ciągu dnia. Od wewnątrz folie są przezroczyste, ale barwione.

Ponadto folie te, podobnie jak zwykłe folie przeciwsłoneczne, oferują skuteczną ochronę cieplną i redukują efekty oślepiania poprzez promienie słoneczne. Folie na podłoża z poliwęglanu zapewnią efektywną (99%) ochronę przed szkodliwymi promieniowaniem UV.

Wszechstronne zastosowanie

Efektywna ochrona przeciwsłoneczna i cieplna na tworzywie sztucznym - czy na dachach z poliwęglanu, świetlikach, włazach dachowych, przeszkleniach tarasów, ogrodach zimowych lub zadaszeniach.

Folia przeciwsłoneczna do powierzchni z pleksi i poliwęglanu: bardzo wysoka  ochrona przeciwsłoneczna i ochrona przed promieniowaniem UV dla zadaszenia z PCW lub ścianek działowych z PCW; gwarantuje zachowanie prywatności w ciągu dnia.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 16,19 zł za arkusz
od 269,77 zł za metr bieżący
Często zadawane pytania dotyczące folii okiennych:

Jakie folie specjalistyczne są dostępne?

Aby zapewnić powierzchniom z poliwęglanu skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, zwykłe folie okienne nie są odpowiednie. Szkło z tworzywa sztucznego wymaga specjalnie zaprojektowanej folii przeciwsłonecznej - folii do pleksi.


Czym różnią się folie do szyb z tworzyw sztucznych od normalnych folii przeciwsłonecznych?

Nasza folia do powierzchni z tworzyw sztucznych ma specjalną warstwę kleju, która jest odporna na typowe zmiany powierzchni tworzywa sztucznego (rozszerzanie / kurczenie się). Dlatego idealnie nadaje się do montażu na tworzywach sztucznych, takich jak pleksiglas, szkło akrylowe lub makrolon.


Jakie właściwości ma folia do powierzchni z tworzyw sztucznych?

Folie przeciwsłoneczne do szyb z tworzywa sztucznego są przyklejane z zewnątrz i - podobnie jak zwykłe folie przeciwsłoneczne - tworzą efekt lustra, który oprócz ochrony przeciwsłonecznej zapewnia również prywatność w ciągu dnia. Od wewnątrz folie są przezroczyste, ale zabarwione. Ponadto, podobnie jak zwykłe folie przeciwsłoneczne, folie te zapewniają skuteczną redukcję ciepła i zmniejszają olśnienie, na przykład w przypadku szklanych dachów na patio lub w ogrodach zimowych. Folia do pleksi zapewnia również skuteczną ochronę na poziomie 99% przed promieniowaniem UV.


Czy mogę użyć folii do tworzywa sztucznego na dachu mojej wiaty?

Nasza folia do pleksi jest doskonałą i korzystną cenowo alternatywą dla szkła poliwęglanowego lub plastikowego: w szczególności do zabezpieczenia dachów wiat, ale także bram rolowanych, zadaszeń tarasowych i balkonowych lub okien w szklarniach.


Z której strony szyby montuje się folie do powierzchni z tworzyw sztucznych?

Aby uniknąć naprężeń termicznych, które mogą prowadzić do pęknięcia, folię do powierzchni z tworzyw sztucznych należy koniecznie przykleić od zewnątrz. Uzyskamy w ten sposób doskonałą ochronę przed ciepłem i słońcem.