Fensterfolien nach Maß Zalety zakupu w naszym sklepie
  • doskonałej jakości produkty
  • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
  • szybka dostawa
  • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
  • indywidualne docięcie folii na wymiar
  • profesjonalna obsługa
  • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii
Folia przeciwsłoneczna do powierzchni z pleksi i poliwęglanu: bardzo wysoka  ochrona przeciwsłoneczna i ochrona przed promieniowaniem UV dla zadaszenia z PCW lub ścianek działowych z PCW; gwarantuje zachowanie prywatności w ciągu dnia.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 16,19 zł za arkusz
od 269,77 zł za metr bieżący

Folia do powierzchni z tworzyw sztucznych

W ostatnich latach wysokiej jakości szkło z tworzywa sztucznego stało się prawdziwą alternatywą dla klasycznych szyb. Tafle poliwęglanowe (pleksiglas) lub inne plastikowe szyby są często stosowane zamiast tradycyjnego szkła, szczególnie w przypadku tarasów, okien balkonowych, ogrodów zimowych i na świetlikach. Zaletą poliwęglanu jest niewątpliwie jego niska masa, mniejsze ryzyko zniszczenia oraz atrakcyjna cena. Aby uzyskać skuteczną ochronę przeciwsłoneczną nie wystarczy jednak zastosować na tego typu powierzchnię typowych foli okiennych.

Szkło plastikowe wymaga specjalnie dobranej folii przeciwsłonecznej:

Dzięki specjalnej warstwie kleju nasza folia na powierzchni z poliwęglanu idealnie nadaje się do montażu na tworzywach sztucznych, takich jak pleksiglas, szkło akrylowe lub makrolon: wytrzymuje typowe ruchy powierzchni z tworzyw sztucznych (rozszerzanie/skurcz). Folia charakteryzuje się wysoką elastycznością co znacznie ułatwia jej montaż.

Folie przeciwsłoneczne do szyb z tworzyw sztucznych są klejone od zewnątrz i tworzą na powierzchni efekt lustrzanego odbicia, który oprócz ochrony przeciwsłonecznej zapewnia również prywatność w ciągu dnia. Od wewnątrz folie są przezroczyste, ale barwione.

Ponadto folie te, podobnie jak zwykłe folie przeciwsłoneczne, oferują skuteczną ochronę cieplną i redukują efekty oślepiania poprzez promienie słoneczne. Folie na podłoża z poliwęglanu zapewnią efektywną (99%) ochronę przed szkodliwymi promieniowaniem UV.

Wszechstronne zastosowanie

Efektywna ochrona przeciwsłoneczna i cieplna na tworzywie sztucznym - czy na dachach z poliwęglanu, świetlikach, włazach dachowych, przeszkleniach tarasów, ogrodach zimowych lub zadaszeniach.

Często zadawane pytania dotyczące folii okiennych:

Jakie specjalne folie są oferowane?

Aby zapewnić powierzchniom poliwęglanowym skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, nie nadają się zwykłe folie okienne. Szkło plastikowe wymaga specjalnie do tego celu przystosowanej folii przeciwsłonecznej - do plexi.


Czym różnią się folie do powierzchni plastikowych od zwykłych folii przeciwsłonecznych?

Nasza folia do powierzchni plastikowych posiada specjalną warstwę kleju, która wytrzymuje typowe zmiany powierzchni plastiku (rozszerzanie/kurczenie)**. Dlatego idealnie nadaje się do montażu na tworzywach sztucznych takich jak plexi, szkło akrylowe czy Makrolon.


Jakie są właściwości folii do powierzchni plastikowych?

Folie przeciwsłoneczne do szyb z tworzywa sztucznego są nakładane od zewnątrz i podobnie jak zwykłe folie przeciwsłoneczne mają efekt lustra, który oprócz ochrony przed słońcem zapewnia również prywatność w ciągu dnia. Od wewnątrz folie są przezroczyste, ale zabarwione. Ponadto, tak jak zwykłe folie przeciwsłoneczne, folie te oferują skuteczną ochronę przed ciepłem i redukują odblaski, na przykład w przypadku szklanych zadaszeń na tarasach lub w ogrodach zimowych. Dodatkowo folia na plexi oferuje również skuteczną 99% ochronę przed promieniowaniem UV.


Czy mogę użyć folii do powierzchni plastikowych na dach wiaty?

Nasza folia do plexi stanowi doskonałą i korzystną cenowo alternatywę dla płyt poliwęglanowych lub szkła plastikowego: przede wszystkim do modernizacji dachów wiat samochodowych, ale także bram roletowych, zadaszeń tarasów i balkonów lub okien altan ogrodowych.


Od której strony okna nakładana jest folia do powierzchni plastikowych?

Aby uniknąć naprężeń termicznych, które mogą prowadzić do pęknięcia szkła, folia do powierzchni plastikowych musi być przyklejona do Państwa szyby plastikowej od zewnątrz. Zapewnia to jednak również doskonałą ochronę cieplną i przeciwsłoneczną.