Zalety zakupu w naszym sklepie
 • doskonałej jakości produkty
 • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
 • szybka dostawa
 • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
 • indywidualne docięcie folii na wymiar
 • profesjonalna obsługa
 • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii

Folia ochronna: skuteczna ochrona przed zranieniem odłamkami szkła w przystępnej cenie.

Szklane drzwi, ścianki działowe oraz pomieszczenia z dużymi powierzchniami szklanymi są coraz częściej spotykane we współczesnym budownictwie. Jeśli jednak tak duże szyby zostaną uszkodzone, ryzyko obrażeń jest niezwykle wysokie. Szczególnie w budynkach użyteczności publicznej, takich jak przedszkola czy szkoły, ale także w pomieszczeniach prywatnych ochrona przeciwodpryskowa powierzchni szklanych jest nieodzowna. Powierzchnie szklane można w łatwy i ekonomiczny sposób wzmocnić za pomocą samoprzylepnej folię ochronnej. Folia ochronna zatrzymuje odłamki szkła w całości w przypadku rozbicia powierzchni szklanej zapobiegając rozpryśnięciu się jej na drobne odłamki.

Zalety:

 • atrakcyjna cenowo
 • niewidoczna po naklejeniu (wersja bezbarwna)
 • przeznaczona do montażu na wszystkich typach okien
 • skuteczna ochrona przed zranieniem
 • ochrona przed promieniowaniem UV
 • odporna na zarysowania

Weitere Vorzüge

Folia ochronna może zostać naklejona na wszelkiego typu powierzchniach szklanych - bez konieczności demontażu lub wymiany szyby.

 • Rozbite szkła pozostaje sklejone poprzez folię w całości i nie rozpryskuje się na drobne odłamki
 • tylko 1 % szkodliwych promieni UV przenika przez folię – przy wysokiej przepuszczalności światła wynoszącej 93 %.
Folia zabezpieczająca przed zranieniem odłamkami szkła, do montażu wewnątrz pomieszczeń: skuteczna ochrona zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej.
produkt dostępny

cena:
od 8,16 zł za arkusz

(5 Opinii klientów)
od 68,00 zł za metr bieżący
Folia zabezpieczająca do zastosowań zewnętrznych, odporna na warunki atmosferyczne: skutecznie wiąże odłamki szkła w całość.
produkt dostępny

cena:
od 18,96 zł za arkusz

(2 Opinii klientów)
od 158,00 zł za metr bieżący
Folia antyodpryskowa do montażu wewnątrz pomieszczeń: silne zabezpieczenie wszelkich powierzchni szklanych, skuteczna ochrona przed wypadkami dla przedszkoli, szkół i witryn sklepowych.
produkt dostępny

cena:
od 18,48 zł za arkusz
od 154,00 zł za metr bieżący

Jak działają folie ochronne?

Samoprzylepne folie ochronne składają się z mocnej, elastycznej i trwałej folii poliestrowej, która zwiększa odporność szkła na ciśnienie, uderzenia, wstrząsy i wysoką temperaturę w przypadku pożaru. W sytuacji stłuczenia szkła, folia zapobiegają całkowitemu pęknięciu szyby. Zamiast tego, powstałe w ten sposób odłamki szkła są sklejone folią ochronną, co zmniejsza znacznie ryzyko urazów. Strat materialnych można również uniknąć stosując folie antyodpryskowe, na przykład w przypadku szklanych dachów wiaty garażowej.

Folie ochronne mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz okna. W przedszkolach zalecamy naklejenie folii zewnętrznej i wewnętrznej, natomiast w witrynach sklepowych wystarczy zamontować folię ochronną zewnętrzną. Zwłaszcza folie zewnętrzne oferują dodatkową ochronę przed atakami wandalizmu w postaci zadrapania powierzchni szklanej lub graffiti. Ponadto folie zmniejszają ryzyko włamania ze względu na utrudnienie wtargnięcia do środka pomieszczenia poprzez włamywacza.

W zależności od ryzyka wypadku, stosuje się folie ochronne o różnej grubości od 100 µm do 300 µm (1.000 µm = 1 mm). Zasadniczo, grubsza folia jest zazwyczaj lepszym wyborem dla dużych powierzchni szklanych. Jeżeli ochrona przed włamaniem jest priorytetem, zalecamy zastosowanie folii antywłamaniowej o grubości 300 µm.