Fensterfolien nach Maß Zalety zakupu w naszym sklepie
  • doskonałej jakości produkty
  • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
  • szybka dostawa
  • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
  • indywidualne docięcie folii na wymiar
  • profesjonalna obsługa
  • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii
Folia matowa biała do instalacji wewnątrz pomieszczeń: niezawodna ochrona prywatności zarówno w ciągu dnia jaki w nocy. Folia przeznaczona do montażu zwłaszcza w biurach, gabinetach lekarskich i łazienkach; optymalna ochrona przed oślepianiem przy wysokiej przepuszczalności światła dziennego.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 4,96 zł za arkusz

(109 Opinii klientów)
od 82,69 zł za metr bieżący
Folia matowa szara do instalacji wewnątrz pomieszczeń: z efektem piaskowania szyby; zastosowanie głownie na ściankach działowych i oknach / drzwiach łazienkowych.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 5,33 zł za arkusz

(5 Opinii klientów)
od 88,89 zł za metr bieżący
Folia matowa srebrna do instalacji wewnątrz pomieszczeń: z efektem piaskowania szyby; zastosowanie głownie na ściankach działowych i oknach / drzwiach łazienkowych.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 6,33 zł za arkusz

(2 Opinii klientów)
od 105,43 zł za metr bieżący
Folia matowa brązowa do instalacji wewnątrz pomieszczeń: z efektem piaskowania szyby; zastosowanie głownie na ściankach działowych i oknach / drzwiach łazienkowych.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 6,33 zł za arkusz

(7 Opinii klientów)
od 105,43 zł za metr bieżący
Folia matowa biała do montażu zewnętrznego: niezawodna ochrona prywatności zarówno w ciągu dnia jaki w nocy. Folia przeznaczona do montażu zwłaszcza w biurach, gabinetach lekarskich i przeszkleniach balkonowych ; optymalna ochrona przed oślepianiem przy wysokiej przepuszczalności światła dziennego.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 11,60 zł za arkusz

(5 Opinii klientów)
od 193,29 zł za metr bieżący

Ochrona prywatności: folie matowe

Niezależnie od tego, czy w centrum terapeutycznym, w gabinecie lekarskim, na basenie i w hali sportowej, w mieszkaniu, ogrodzie zimowy lub w biurze: w wielu sytuacjach konieczne jest zastosowanie foli matowych, chroniących przed wzrokiem osób patrzących z zewnątrz, które zapewniają pełną prywatność (również w nocy).

Wysokiej jakości, samoprzylepne folie matowe - przycięte na wymiar lub jako metry bieżące - to tania alternatywa dla drogiego szkła mlecznego. Folie matowe są łatwe w aplikacji oraz trwałe w użyciu. Folie mleczne, zapewniają prywatności i w niewielkim stopniu ograniczają przepływ światła dziennego.

Ważne:

Folia matowe zapewniają prywatność zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. W pomieszczeniu oklejonym folią widoczne są jedynie kontury przedmiotów, rzeczy znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie okna.

Dodatkowy plus:

Folie matowe można w każdej chwili usuwać bez pozostawiania śladów, przy niewielkim nakładzie pracy. Oznacza to, że jeśli nie ma potrzeby ochrony prywatności nie występuje konieczność wymiany okna jak ma to miejsce w przypadku szyb matowych.

Więcej niż tylko ochrona prywatności: folia matowa jako ochrona przed oślepianiem lub element dekoracyjny.

Folia mleczna rozprasza światło i filtruje promienie UV. Folie matowe dzięki swojej specjalnej powierzchni folia rozpraszają światło dzienne i sprawiają, że promienie są odczuwalne dla ludzkiego oka tylko w ograniczonym zakresie. Folia zdecydowanie redukuje uciążliwy efekt oślepiania oraz opóźnia proces blaknięcie mebli i tekstyliów domowych. Dla szklanych dachów oraz powierzchni balkonowych zalecamy zastosowanie odpornej na warunki atmosferyczne folii matowej zewnętrznej.

Dodatkowo folia mleczna może być stosowana jako estetyczny element dekoracyjny. Folie matowe mogą zostać naklejona na części okna, na przykład jako pasy, aby wizualnie zróżnicować szklane drzwi i okna sali konferencyjnej lub biura i jednocześnie zapewnić prywatność. Przeszklenia mebli na gablotach, ladach lub stołach szklanych można również unowocześnić lub optycznie wzbogacić folią matową. Pomysły projektowe nie mają tu praktycznie żadnych ograniczeń. Niemal każda płaska powierzchnia szklana może być całkowicie lub częściowo pokryta folią mleczną.

Folia docięta maszynowo na wymiar czy też jako metry bieżące?

Precyzyjnie przycięte folie matowe są łatwe i szybkie do przyklejenia bez uprzedniej wiedzy. Folie nadają się zarówno do małych jak i dużych powierzchni okien, przeszkleń meblowych, wstawek szklanych w drzwiach i wielu innych. Elementy konstrukcyjne takie jak pasy lub kwadraty powinny być zawsze cięte profesjonalnie, aby uniknąć błędów i nieczystych krawędzi cięcia. W przypadku bardzo dużych powierzchni okien, lepszym wyborem są metry bieżące. Zalety folii matowej w pigułce: Na stronie folie-online.pl znajdziesz wysokiej jakości samoprzylepne folie matowe w kolorze białym, brązowym, szarym oraz srebrnym do klejenia na wewnętrznych powierzchni szklanych, a także w kolorze białym do zastosowań zewnętrznych.

Wszystkie folie matowe gwarantują:

  • pełną prywatność w dzień i w nocy
  • ochronę przed oślepianiem i pojawianiem się refleksów świetlnych na ekranie komputera / telewizora.
Często zadawane pytania dotyczące folii okiennych:

Jak skuteczna jest folia ze szkła matowego jako ekran prywatności w różnych warunkach oświetleniowych?

Folia matowa zapewnia niezawodną ochronę prywatności, która jest niezależna od warunków oświetleniowych. Nawet w ciemności lub złych warunkach oświetleniowych osoby i przedmioty znajdujące się wewnątrz nie są widoczne z zewnątrz.

Dzięki temu folia ze szkła matowego jest idealnym rozwiązaniem do ochrony prywatności w newralgicznych pomieszczeniach, takich jak łazienki. Ponadto można ją również wykorzystać jako element dekoracyjny, aby stworzyć estetyczną i harmonijną atmosferę.


Czy folię szronioną można nakleić na szybę również od zewnątrz?

Tak, istnieje specjalna folia matowa do zastosowań zewnętrznych która została specjalnie opracowana do tego celu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych folii do szkła matowego, ta może być instalowana od zewnątrz, ponieważ posiada specjalną powłokę hard-coat, która chroni folię przed działaniem wiatru i pogody.


Jaka jest trwałość folii do szkła szronionego?

Nasze wysokiej jakości folie do szkła szronionego zapewniają doskonałą trwałość. Okres gwarancji na folię szklaną szronioną do montażu na zewnątrz wynosi 4 lata w przypadku zastosowania poziomego i 7 lat w przypadku zastosowania pionowego. Okres gwarancji na folię do szkła szronionego do montażu wewnątrz pomieszczeń wynosi nawet 10 lat. Możesz więc mieć pewność, że folia zapewni optymalną ochronę i estetykę przez długi czas.


Czy folia na szyby matowe jest dostępna również w innych kolorach?

Wybierz odpowiednią folię spośród różnych odcieni: oprócz klasycznej matowej białej folii do szkła szronionego, oferujemy ten typ folii w matowym brązie, srebrze i szarości do zastosowania we wnętrzach.


Czy można wkleić tylko część szyby, czy zawsze trzeba wkleić całą szybę?

Klasyczna folia szroniona może być nakładana w zależności od potrzeb, również częściowo, w postaci pasków lub bloków na szybę. Tylko kolorowe folie szklane szronione matowe brązowe, srebrne i szare muszą być nakładane na całą powierzchnię (częściowe nakładanie może spowodować pęknięcie szkła).


Jak przycina się folię ze szkła szronionego?

Folia do szkła matowego jest wycinana z milimetrową dokładnością przy użyciu nowoczesnego plotera przemysłowego. Ploter ten wykorzystuje najnowszą technologię, aby zapewnić, że folia zostanie wycięta dokładnie na podane przez Państwa wymiary. Eliminuje to konieczność przycinania folii przy oknie i ułatwia montaż.

Dzięki dokładnym wynikom oraz szybkiej i łatwej instalacji możesz mieć pewność, że folia będzie idealnie dopasowana i będzie można ją szybko nakleić. Wystarczy, że wprowadzisz swoje wymiary, a otrzymasz idealnie przyciętą folię, która dokładnie pasuje do Twoich okien. Możesz więc być pewien pierwszorzędnego rezultatu i chronić swoje okna szybko i łatwo.


Czy istnieją jakieś specjalne wskazówki dotyczące pielęgnacji folii do szkła szronionego?

Folie ze szkła szronionego nie wymagają prawie żadnej pielęgnacji i są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Do czyszczenia zaleca się stosowanie łagodnego środka czyszczącego i miękkiej ściereczki. Należy unikać ostrych środków czyszczących i gąbek ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić folię.


Jak przykleić folię do szkła szronionego?

Aplikacja folii szklanych szronionych jest prosta i nieskomplikowana dzięki ich samoprzylepnemu podłożu.

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić i odtłuścić szybę przeznaczoną do naklejenia. Następnie odklejamy folię nośną na odwrotnej stronie i umieszczamy ostrożnie i bez zagnieceń folię matową na powierzchni szyby. Za pomocą dostarczonej bezpłatnie szklanej rakli należy teraz starannie wygładzić folię od środka na zewnątrz, aby uniknąć pęcherzyków powietrza i zmarszczek. Po nałożeniu należy pozostawić folię na kilka godzin do schnięcia i nie poddawać jej żadnym obciążeniom, aby mogła optymalnie przylegać.

Szczegółowy opis montażu znajdziesz na następującej stronie: instrukcja montażu folii okiennych