Zalety zakupu w naszym sklepie
  • doskonałej jakości produkty
  • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
  • szybka dostawa
  • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
  • indywidualne docięcie folii na wymiar
  • profesjonalna obsługa
  • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii

Pełne poczucie prywatności w ciągu dnia!

Folia lustrzana, zwana również folią srebrną lub folią szpiegowską, bardzo dobrze chroni przed ciekawskimi spojrzeniami. Folia znajduje zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie zapewnienie prywatności jest istotne takich jak biura lub prywatne mieszkania.

Efekt lustrzanego odbicia zapewnia nie tylko prywatność z zewnątrz, ale również chroni przed słońcem i nadmiernym ciepłem.
We wnętrzu budynków stosuje się folie lustrzane, gdy powierzchnie szklane mają zostać wyróżnione optycznie lub w celach dekoracyjnych. Folia lustrzana optymalnie łączy w ten sposób funkcjonalność i dekoracyjny charakter.

Zasada funkcjonowania folii lustrzanych:

Folie lustrzane blokują wgląd do środka pomieszczenia do momentu, gdy pomieszczenie jest słabiej oświetlone aniżeli przestrzeń zewnętrzna; druga strona jest przezroczysta, ale nieco przyciemniona.

W ciągu dnia osoba stojąca przed oknem widzi swoje odbicie, natomiast osoba znajdująca się w środku swobodnie obserwuje otoczenie zewnętrzne, stąd określenie folii jako folia szpiegowska.

Uwaga:

Efekt lustrzanego odbicia i związana z nim ochrona prywatności zawsze zależą od warunków oświetleniowych i są widoczne tylko po jednej stronie.

Jeśli pomieszczenie wieczorem jest oświetlone, folia lustrzana nie zapewnia już żadnej ochrony z zewnątrz. Gdy zostanie zapalone światło, działanie folii odwraca się - z zewnątrz wnętrze jest w pełni widoczne, od środka tworzy się na powierzchni szyby lustro. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowych żaluzji lub rolet w celu uzyskania ochrony prywatności.

Folia lustrzana do montażu zewnętrznego: najlepsza możliwa ochrona termiczna okna; z efektem lustra weneckiego w celu ochrony prywatności.
produkt dostępny

cena:
od 10,20 zł za arkusz

(16 Opinii klientów)
od 85,00 zł za metr bieżący
Folia lustrzana do użytku wewnętrznego (pojedyncze szyby): zapewnienie wysokiej prywatność w ciągu dnia - folia z efektem lustra weneckiego; oferuje stosunkowo wysoką ochronę przeciwsłoneczną.
produkt dostępny

cena:
od 8,16 zł za arkusz

(37 Opinii klientów)
od 68,00 zł za metr bieżący

Jak działają folie lustrzane ?

Folie lustrzane to w zasadzie folie przeciwsłoneczne o ciemnej tonacji. Folie składają się z kilku warstw poliestrowych, z warstwą metaliczną w środku. Lustrzane folie dostępne są jako folie w kolorze srebrnym.

Działanie folii lustrzanych można porównać z funkcjonowaniem okularów przeciwsłonecznych. Warstwa lustrzana pozwala obserwować otoczenie, pozostając niewidocznym. Efekt lustrzany jest zawsze zależny od światła i jednostronny.

Ochrona przed promieniowaniem UV i redukcja ciepła

Zwykłe szyby okienne nie są w stanie przefiltrować promieniowania słonecznego. Folie lustrzane natomiast odbijają i pochłaniają szkodliwe promienie UV. Meble, dokumenty, obrazy są chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem, a ich trwałość i żywotność ulegają wydłużeniu. Ponadto folie lustrzane skutecznie redukują temperaturę, w okresie letnim znacznie zmniejszają nagrzewanie się pomieszczenia. Dodatkowe zastosowanie klimatyzacji zazwyczaj nie jest konieczne. Folie lustrzane obniżają temperaturę o kilka stopni - szczególnie w pomieszczeniach z dużymi oknami lub na poddaszach, folie znacznie poprawiają wartość użytkową wnętrza.

Ochrona przed oślepianiem poprzez promienie słoneczne

Dodatkowym atutem stosowania folii lustrzanej, szczególnie w miejscu pracy, jest ochrona przed oślepianiem. Odbicie promieniowania słonecznego zapewnia idealną ochronę oczu przed refleksami słonecznymi, zwłaszcza w biurach, dzięki czemu praca z komputerem jest bardziej znośna.

Folia wewnętrzna lub zewnętrzna - istotna różnica

Zanim zdecydujesz się na zakup folii lustrzanych, absolutnie konieczne jest określenie rodzaju okna, na które folia ma zostać naklejona:

jeżeli powierzchnia okna to szyba izolacyjna lub termoizolacyjna, potrójne szyby lub szyba wypełniona gazem, szyba bezpieczna laminowana, szyba przyciemniana lub okno dachowe należy zastosować folię zewnętrzną.

Tylko w ten sposób można uniknąć naprężeń termicznych, które mogą prowadzić do pęknięcia powierzchni szklanej. W przypadku szyb pojedynczych, bezbarwnych możliwe jest zastosowanie folii lustrzanej wewnętrznej.

Efekt lustra i ochrona prywatności jest taki sam zarówno dla folii wewnętrznej, jak i zewnętrznej, tzn. zależny od oświetlenia i jednostronny, jak opisano powyżej, Zaletą folii lustrzanej zewnętrznej w stosunku do folii wewnętrzną jest wyraźnie jej działanie w zakresie redukcji ciepła: w przypadku folii zewnętrznej promieniowanie cieplne jest już zablokowane przed szybą okna, dzięki czemu mniej ciepła przenika do wnętrza pomieszczenia.