Fensterfolien nach Maß Zalety zakupu w naszym sklepie
  • doskonałej jakości produkty
  • folie objęte długim okresem gwarancyjnym
  • szybka dostawa
  • zakup na fakturę z odroczonym terminem płatności (dla instytucji publicznych)
  • indywidualne docięcie folii na wymiar
  • profesjonalna obsługa
  • szczegółowa instrukcja montażu
Lista kontrolna dotycząca zakupu i montażu folii
Folia lustrzana do montażu zewnętrznego: najlepsza możliwa ochrona termiczna okna; z efektem lustra weneckiego w celu ochrony prywatności.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 8,31 zł za arkusz

(18 Opinii klientów)
od 138,50 zł za metr bieżący
Folia lustrzana do użytku wewnętrznego (pojedyncze szyby): zapewnienie wysokiej prywatność w ciągu dnia - folia z efektem lustra weneckiego; oferuje stosunkowo wysoką ochronę przeciwsłoneczną.
produkt dostępny w naszym magazynie

cena:
od 6,33 zł za arkusz

(37 Opinii klientów)
od 105,43 zł za metr bieżący

Pełne poczucie prywatności w ciągu dnia!

Folia lustrzana, zwana również folią srebrną lub folią szpiegowską, bardzo dobrze chroni przed ciekawskimi spojrzeniami. Folia znajduje zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie zapewnienie prywatności jest istotne takich jak biura lub prywatne mieszkania.

Efekt lustrzanego odbicia zapewnia nie tylko prywatność z zewnątrz, ale również chroni przed słońcem i nadmiernym ciepłem.
We wnętrzu budynków stosuje się folie lustrzane, gdy powierzchnie szklane mają zostać wyróżnione optycznie lub w celach dekoracyjnych. Folia lustrzana optymalnie łączy w ten sposób funkcjonalność i dekoracyjny charakter.

Zasada funkcjonowania folii lustrzanych:

Folie lustrzane blokują wgląd do środka pomieszczenia do momentu, gdy pomieszczenie jest słabiej oświetlone aniżeli przestrzeń zewnętrzna; druga strona jest przezroczysta, ale nieco przyciemniona.

W ciągu dnia osoba stojąca przed oknem widzi swoje odbicie, natomiast osoba znajdująca się w środku swobodnie obserwuje otoczenie zewnętrzne, stąd określenie folii jako folia szpiegowska.

Uwaga:

Efekt lustrzanego odbicia i związana z nim ochrona prywatności zawsze zależą od warunków oświetleniowych i są widoczne tylko po jednej stronie.

Jeśli pomieszczenie wieczorem jest oświetlone, folia lustrzana nie zapewnia już żadnej ochrony z zewnątrz. Gdy zostanie zapalone światło, działanie folii odwraca się - z zewnątrz wnętrze jest w pełni widoczne, od środka tworzy się na powierzchni szyby lustro. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowych żaluzji lub rolet w celu uzyskania ochrony prywatności.


Jak działają folie lustrzane ?

Folie lustrzane to w zasadzie folie przeciwsłoneczne o ciemnej tonacji. Folie składają się z kilku warstw poliestrowych, z warstwą metaliczną w środku. Lustrzane folie dostępne są jako folie w kolorze srebrnym.

Działanie folii lustrzanych można porównać z funkcjonowaniem okularów przeciwsłonecznych. Warstwa lustrzana pozwala obserwować otoczenie, pozostając niewidocznym. Efekt lustrzany jest zawsze zależny od światła i jednostronny.

Ochrona przed promieniowaniem UV i redukcja ciepła

Zwykłe szyby okienne nie są w stanie przefiltrować promieniowania słonecznego. Folie lustrzane natomiast odbijają i pochłaniają szkodliwe promienie UV. Meble, dokumenty, obrazy są chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem, a ich trwałość i żywotność ulegają wydłużeniu. Ponadto folie lustrzane skutecznie redukują temperaturę, w okresie letnim znacznie zmniejszają nagrzewanie się pomieszczenia. Dodatkowe zastosowanie klimatyzacji zazwyczaj nie jest konieczne. Folie lustrzane obniżają temperaturę o kilka stopni - szczególnie w pomieszczeniach z dużymi oknami lub na poddaszach, folie znacznie poprawiają wartość użytkową wnętrza.

Ochrona przed oślepianiem poprzez promienie słoneczne

Dodatkowym atutem stosowania folii lustrzanej, szczególnie w miejscu pracy, jest ochrona przed oślepianiem. Odbicie promieniowania słonecznego zapewnia idealną ochronę oczu przed refleksami słonecznymi, zwłaszcza w biurach, dzięki czemu praca z komputerem jest bardziej znośna.

Folia wewnętrzna lub zewnętrzna - istotna różnica

Zanim zdecydujesz się na zakup folii lustrzanych, absolutnie konieczne jest określenie rodzaju okna, na które folia ma zostać naklejona:

jeżeli powierzchnia okna to szyba izolacyjna lub termoizolacyjna, potrójne szyby lub szyba wypełniona gazem, szyba bezpieczna laminowana, szyba przyciemniana lub okno dachowe należy zastosować folię zewnętrzną.

Tylko w ten sposób można uniknąć naprężeń termicznych, które mogą prowadzić do pęknięcia powierzchni szklanej. W przypadku szyb pojedynczych, bezbarwnych możliwe jest zastosowanie folii lustrzanej wewnętrznej.

Efekt lustra i ochrona prywatności jest taki sam zarówno dla folii wewnętrznej, jak i zewnętrznej, tzn. zależny od oświetlenia i jednostronny, jak opisano powyżej, Zaletą folii lustrzanej zewnętrznej w stosunku do folii wewnętrzną jest wyraźnie jej działanie w zakresie redukcji ciepła: w przypadku folii zewnętrznej promieniowanie cieplne jest już zablokowane przed szybą okna, dzięki czemu mniej ciepła przenika do wnętrza pomieszczenia.

Często zadawane pytania dotyczące folii okiennych:

Jaka jest różnica między foliami lustrzanymi a foliami przeciwsłonecznymi?

Folia lustrzana to w zasadzie najciemniejsza wersja silnie odbijającej światło srebrnej folii przeciwsłonecznej. Właściwości (efekt lustra, ochrona przed promieniowaniem UV i odblaskami, redukcja ciepła) są więc identyczne.


Jakie są rodzaje folii lustrzanych?

Folie lustrzane są dostępne do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz. Przed montażem należy określić rodzaj szyby, która ma być zastosowana: W przypadku szyb pojedynczych, szyb meblowych lub szyb podwójnych bez wypełnienia gazowego lub ochrony cieplnej możliwe jest zastosowanie folii do wnętrza. Jeżeli powierzchnia szklana jest szklą izolacyjną lub termoizolacyjną, trójszybą lub szybą z wypełnieniem gazowym, bezpiecznym szkłem laminowanym, szybą barwioną w masie lub przeszkleniem dachu skośnego, należy zastosować folię zewnętrzną.


Jak skuteczne są folie lustrzane przed nagrzewaniem się od promieni słonecznych?

Folie lustrzane mają najwyższą ochronę cieplną spośród wszystkich folii przeciwsłonecznych, przy czym folia zewnętrzna ma najsilniejszą redukcję ciepła do 86 %, folia wewnętrzna odpiera do 80 % promieniowania cieplnego. Dzięki zamontowaniu folii lustrzanej można znacznie poprawić klimat w pomieszczeniu, ponieważ można uzyskać redukcję temperatury o kilka stopni w pomieszczeniach.


Czy folie lustrzane są całkowicie nieprzezroczyste z obu stron?

Ochrona widoku w foliach lustrzanych powstaje dzięki tzw. efektowi szpiegowskiego lustra: to zapobieganie widokom zasadniczo po stronie okna z większym wpadaniem światła; druga strona jest przezroczysta, ale przyciemniona. Przez stronę okna o mniejszym natężeniu światła można patrzeć bez przeszkód. Dlatego w nocy, gdy włączone jest oświetlenie, należy zainstalować dodatkową ochronę prywatności.


Czy istnieje sposób na zapewnienie dodatkowej prywatności?

W celu ochrony prywatności w godzinach wieczornych i nocnych możliwe jest zastosowanie dodatkowych żaluzji, żaluzji lub rolet.