Wysokiej jakości folie renomowanych producentów.
15-letnie doświadczenie na rynku europejskim.
Nr.: 99

Silver 70 X HC - srebrna średnia

folia przeciwsłoneczna zewnętrzna

Dostępność: W magazynie

Zamów folię dociętą na miarę
folia zostanie docięta co do milimetra

szerokość cm
wysokość cm
ilość sztuk
Cena:
- zł / sztukę
Loading...

Folia przeciwsłoneczna zewnętrzna, srebrna średnia.
Folia przeciwsłoneczna Silver 70 X HC skutecznie chroni przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi oraz upałem, zapewniając stosunkowo wysoką przepuszczalność światła dziennego.

Prosimy o zapoznanie się z danymi technicznymi folii.

Zamów dowolną długość z dostępnych szerokości lub całą rolkę
możliwość zamówienia niepełnych metrów bieżących , np. 2,3 m - minimum 1 m bieżący

szerokość rolki cena metry bieżące
0,76m ( 86,84 zł / m2 )
66,00 zł
Z 19% podatku
1,22m ( 91,80 zł / m2 )
112,00 zł
Z 19% podatku
1,52m ( 88,16 zł / m2 )
134,00 zł
Z 19% podatku
szerokość rolki cena rolki
rolka 0,76m x 30,5m ( 67,17 zł / m2 )
1 557,00 zł
Z 19% podatku
rolka 1,22m x 30,5m ( 66,78 zł / m2 )
2 485,00 zł
Z 19% podatku
rolka 1,52m x 30,5m ( 60,72 zł / m2 )
2 815,00 zł
Z 19% podatku
GRATIS NARZĘDZIA
Narzedzia
Do każdorazowego zamówienia dołączamy bezpłatnie zestaw montażowy rakiel do wyciskania wody oraz nożyk
BEZPŁATNE PRÓBKI
BEZPŁATNE PRÓBKI
Sprawdź folię przed zakupem!
Próbki folii wysyłamy w formacie A6 za pośrednictwem poczty. 
Dane techniczne
transmisja promieni słonecznych
odbicie promieni słonecznych
absorpcja promieni słonecznych
odbicie światła do wewnątrz
odbicie światła na zewnątrz
przepuszczalność
transmisja promieni ultrafioletowych
całkowita redukcja promieni słonecznych
szkło pojedyncze tak
szkło zespolone bezbarwne tak
szkło zespolone z powłoką niskoemisyjną tak
szkło pojedyncze zabarwione tak
szkło zespolone zabarwione tak
szkło laminowane bezbarwne tak
Recenzje
Pełna satysfakcja.
produkt
Produkt zgodny z opisem. Pełna satysfakcja.
Folie spełniają swoją rolę i skutecznie blokują promienie UV
produkt
Folie przyszły szybko i w idealnym stanie.
Super dobrze odcięte, łatwy montaż
produkt
Super
Świetna folia.
produkt
Folia bardzo wysokiej jakości. W znacznym stopniu ograniczyła problem z nasłonecznieniem. Szyba znacznie chłodniejsza w porównaniu do okna bez folii. Polecam szczególnie do mieszkań w wieżowcach.
bardzo łatwy montaż
produkt
montaż jest prosty a jeżeli chodzi o skuteczność to poczekamy na słońce zobaczymy
b. dobra
produkt
łatwa w montażu i skuteczna w redukcji naświetlenia
Nieźle!
produkt
Nieźle, ale mam kilka uwag. Samodzielne naklejenie większego arkusza jest trudne, folia się załamuje i skleja "do siebie". Po odklejeniu pozostaje na niej matowy ślad, który widać na szybie. Również widoczne są włoski które przykleją się do folii. Światło słoneczne, mimo dosyć wysokiej katalogowej przepuszczalności, zostaje dosyć mocno ograniczone, co w połączeniu ze srebrnym kolorem powoduje że w pomieszczeniach "czuć zimno". Widoczność z zewnątrz ograniczona, jednak nie jest to lustro weneckie i również w sytuacji gdy na zewnątrz jest jaśniej niż wewnątrz pomieszczenia można dostrzec co jest w środku w wersji przytłumionej. Ogólnie ok. Zobaczymy latem przy intensywniejszym świetle.
Bardzo dobry
produkt
Moja pierwsza uwaga to brak "real foto". Folia "srebrna" to innymi słowy folia "chrom", "metalik" lub "lustrzana". Trzeba zwrócić na to uwagę by nie zdziwić się oknami wyglądającymi jak lustro. Ma to jednak zaletę w postaci zwiększenia poziomu prywatności, bo prawie nie widać kto stoi w oknie.
Folia zmienia barwę światła na odcień niebieski, światło w pomieszczeniu otrzymuje odcień zimny. Różnicę pomiędzy naturalnym światłem słonecznym a światłem przepuszczonym przez folię można porównać do różnicy w świeceniu świetlówki "Cold" od "Warm". Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Z początku trzeba się przyzwyczaić, bo można się poczuć jakby lada chwila nadchodziła burza.
Przyciemnienie tej folii to w moim subiektywnym odczuciu 50%. Przy bezpośrednim słońcu z pewnością w dalszym ciągu przydadzą się rolety i żaluzje, natomiast w nocy nie ma większego problemu z widocznością świata na zewnątrz.
Jakość uważam za bardzo dobrą. Folia jest gruba, przejrzysta, bez ciemniejszych i jasnych plam, czy załamywania światła, nie rysuje się przy montażu o ile przy wyciskaniu wody folia jest z zewnątrz również spryskana wodą z zalecanym płynem do montażu.
Mam jednak uwagi co do montażu. O ile to jest możliwe, to polecam montaż na wyjętej szybie, jeżeli można ją wyjąć i nie ma wielkich rozmiarów. Okno wygląda bardziej estetycznie, a folia jest dokładniej przyklejona do szyby. Przy montażu folii na zamontowanym oknie pojawiają się problemy z docięciem rogów przy uszczelce (dodatkowo sprawę utrudnia grubość i sztywność folii) oraz dostawaniem się brudu pod folię na rogach. Odradzam używania papierowych ręczników do mycia szyby przed montażem - zostawiają kurz który przykleja się między szybę a folię, co jest widoczne od wewnątrz. Tą czynność należy wykonać niezwykle dokładnie.
Niestety nie jestem w stanie potwierdzić tych cudownych właściwości zapobiegania nagrzewaniu się pomieszczenia. W moim przypadku różnica pomiędzy przyciemnionym pomieszczeniem a resztą budynku wynosiła ok. 1.5°C, wzrost temperatury wynikał pewnie także z oddawania ciepła ze ścian budynku (nieocieplonych z każdej strony). Subiektywnie jest odczuwalna spora różnica w grzaniu słońca na własnym ciele pomiędzy szybą przyciemnioną a szybą nieprzyciemnioną czy oddziaływaniem bezpośrednim. Jednak słońce poprzez przyciemnioną szybę dalej grzeje - ale w znacznie mniejszym stopniu.
Od siebie jeszcze dodam, iż zdecydowanie odradzam stosowania środków ochrony przeciwsłonecznej po stronie wewnętrznej. Czy to folia wewnętrzna, żaluzje czy rolety, każdy z nich stanowi swego rodzaju grzejnik, gdzie przy szybie zespolonej energia z wewnątrz pomieszczenia nie może ulecieć na zewnątrz. Istny efekt cieplarniany. Dla najbardziej zdesperowanych osób walczących ze słońcem nie pozwalającym zasnąć i upałem w mieszkaniu można polecić dawno zapomniane w Polsce rozwiązanie, a występujące chyba w każdym domu w Italii - zewnętrzne okiennice.
Napisz własną recenzję
Oceniasz produkt: Silver 70 X HC - srebrna średnia
Jak oceniasz ten produkt? *
  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
produkt